Parapsikoloji Nedir?

Parapsikoloji genel tanımı gereği bir insanda bulunan olağanüstü yetenek ve ruhsal güçlerin araştırılması anlamına gelir. Odak noktası insan olan birçok çalışma yapılması insanı bu konularda yine odak nokta haline getirerek gücün iletken aracı olan kısmında önemli hale getirmektedir. Parapsikoloji noktasında insanı temel alan mantıkta geçmişten gelen bazı çalışmalar olmuştur. Geçmişten bugüne odak noktası insan olan çalışmalar ise şu şekilde örneklendirilebilir.

  • Telepati
  • Medyumluk
  • Hipnoz
  • Büyücülük
  • Telekinezi

Parapsikoloji temeli insan ruhundaki bazı manevi mekanizmaların kullanılması anlamına gelirken insanı keşfetmek ve araştırmak temelinde yapılmaktadır. İnsan güçlü bir varlık olarak beyin dalgalarının işlevsel halde aktif kullanımı sayesinde birçok noktada bazı özel güçler geliştirmiştir. Zihin okuma, astral seyahat, telepati ve medyumluk bunlar arasında sayılmaktadır.

Parapsikoloji Yöntemleri Nelerdir?

Parapsikoloji bilindiği gibi insanda var olan özel ve doğaüstü güçlerin araştırılması hatta geliştirilmesi anlamındadır. Bu şekilde bir istekle şekillenen ve gelişim sağlanması noktasında yapılan çalışmalar ve yöntemler ise şunlardır.

  • Telepati: Başka bir kişinin zihnini okuma olarak bilinen telepati özel bir güç ve olağanüstü yöntem olarak bilinir.
  • Durugörü: Bu yöntem ile de dünyanı herhangi bir noktasında olan bir olayı bulunulan konumdan zihin yolu ile görebilme anlamını taşır.
  • Telekinezi: Bir cismin uzak mesafelerden hareket ettirilmesi ya da yapısının değiştirilmesi anlamına gelene telekinezide yine bir olağandışı güç mevcuttur. Zihin gücü ile sağlanan bu hareket ve yapı değişikliğinde insan gizli gücünü açığa çıkarır.
  • Telepati: Uzak etkileşim ya da beyin enerjilerinin birleşmesi olarak da değerlendirilen telepatide, uzakta olan bir kişiden konuşurken kısa zaman içinde gelmesi, ya da aklımızdan geçen bir cümleyi başka birinin bizden önce söylemesi telepati örnekleri arasında gösterilir.

Parapsikoloji ile birçok noktada kişilerin güçleri sorgulanmış birçok yeni güç üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Bu noktada çok gelişme henüz olmasa da tarihsel süreçler ile birlikte günümüze kadar gelen bir yapı mevcuttur. Var olan olağanüstü güçlerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi noktasında ilgili kişiler çalışmalara devam etmektedir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM